Co robić, gdy masz trądzik skóry głowy?Jeśli masz tłuste włosy, jesteś bardziej podatna na pojawienie się pryszczy na skórze głowy. Nie każdy, kto ma tłuste włosy, dostaje trądziku na głowie, ale ryzyko z pewnością istnieje. Jeśli masz tłuste włosy i dostajesz pryszcze na skórze głowy, prawdopodobnie masz to, co nazywa się "sebaceous" lub "follicular" trądzik. Brzmi to obco, ale nie jest tak złe, jak się wydaje! Krosty na skórze głowy mogą być bardzo denerwujące i niehigieniczne. Więc jeśli jesteś jednym z tych, którzy doświadczają tego, czytaj dalej, aby poznać kilka sposobów zapobiegania i leczenia tego stanu.

Poznaj przyczyny trądziku skóry głowy

Trądzik to choroba skóry, która dotyka wielu ludzi. Słowo trądzik pochodzi od greckiego słowa „acme”, które oznacza „białą plamę lub skazę”. Przyczyny trądziku na skórze głowy nie są jeszcze w pełni poznane, ale powszechnie uważa się, że są one związane z gruczołami łojowymi i mieszkami włosowymi.

Jeśli masz tłuste włosy i jesteś podatna na trądzik na skórze głowy, być może masz nadmiar wydzielanego sebum w skórze głowy. Nadmiar sebum to substancja, którą produkują gruczoły łojowe w skórze głowy. Jest ona odpowiedzialna za utrzymanie nawilżenia i odżywienia włosów i skóry głowy. Jednakże, gdy gromadzi się i nie jest prawidłowo wydalany z porów, może zatykać mieszki włosowe, powodując trądzik.

Osoby z tłustymi włosami są bardziej narażone na nadmierną produkcję sebum. Gdy gromadzi się ono w porach, może powodować trądzik na skórze głowy - zwłaszcza w pobliżu linii włosów.

Innym powodem, dla którego możesz mieć trądzik na skórze głowy, jest infekcja grzybicza skóry głowy. Nazywa się to grzybicą skóry głowy i prowadzi do powstawania czerwonych i białych pryszczy.

Jeśli masz łupież, możesz zobaczyć trochę białej, łuszczącej się skóry wokół linii włosów. Jest to wskazówka, że cierpisz na łagodne przypadki trądziku skóry głowy.

Zabiegi na trądzik skóry głowy

  • Żel z aloesu: Jeśli masz pryszcze na skórze głowy, nakładaj na nie żel aloesowy kilka razy dziennie. Złagodzi on ból i zmniejszy rozmiar pryszczy.
  • Olej kokosowy: Ma właściwości antybakteryjne i może zwalczyć infekcje powodujące trądzik na skórze głowy. Może być również stosowany jako naturalna odżywka do włosów.
  • Olejek z drzewa herbacianego: Ma właściwości przeciwzapalne i może zmniejszyć stan zapalny wywołany przez trądzik na skórze głowy.
  • Ocet: Jeśli masz tłuste włosy, możesz użyć octu do mycia włosów. Jest to doskonały domowy środek na tłuste włosy i będzie utrzymywać produkcję sebum w kontroli.

Jeśli masz tłuste włosy, możesz być bardziej podatny na uzyskanie pryszczy na skórze głowy. Jednak nie każdy, kto ma tłuste włosy dostaje trądziku na głowie, ale ryzyko z pewnością istnieje. Gdy znasz przyczyny tego zjawiska oraz sposoby zapobiegania i leczenia, możesz iść dalej ze swoim życiem, nie martwiąc się o to.

Jeśli kiedykolwiek miałeś trądzik skóry głowy, to wiesz, jak nieprzyjemne jest mieć te czerwone i bolesne pryszcze. Na szczęście łatwo jest im zapobiegać i leczyć. Teraz, gdy już wiesz, co je powoduje (nadmiar wydzielanego sebum), jak im zapobiegać (złuszczaj skórę głowy) i jak je leczyć (stosuj szampony i odżywki do włosów przetłuszczających się), możesz spokojnie zająć się swoim życiem, nie martwiąc się o nie.