Jak dbać o włosy zniszczone farbowaniem?‍Koloryzacja włosów może być ekscytującym doświadczeniem, ale nie jest pozbawiona ryzyka. Nawet jeśli użyjesz najlepszej farby do włosów i zachowasz wszystkie niezbędne środki ostrożności, Twoje włosy mogą zostać uszkodzone. Aby tego uniknąć, powinnaś zdecydować się na profesjonalną farbę do włosów, która odżywi Twoje pasma, a nie byle jaką domową farbę, która pozbawi Twoje włosy wilgoci i naturalnych olejków. Jednak nawet wtedy, nie zawsze wszystko idzie po Twojej myśli. To całkiem normalne, że po farbowaniu włosy są suche, zwłaszcza jeśli były rozjaśniane lub używałaś tonera, by pozbyć się niechcianego pomarańczowego odcienia włosów. Włosy zniszczone są również bardziej podatne na łamanie, dlatego od tej pory musisz o nie szczególnie dbać.

Postaw na skuteczną pielęgnację zniszczonych włosów

Przede wszystkim musisz zdecydować się na pielęgnację zniszczonych włosów. Nawet najlepsza farba do włosów może spowodować uszkodzenia, jeśli zostanie zastosowana nieprawidłowo. Ponadto, jeśli nie będziesz odpowiednio pielęgnować swoich włosów, przyszłe sesje koloryzacji prawdopodobnie wyrządzą jeszcze więcej szkód. W ten sposób jeszcze bardziej zniszczysz swoje włosy, co sprawi, że stylizacja i inne czynności związane z włosami będą jeszcze trudniejsze niż dotychczas. Jeśli więc czujesz, że Twoje włosy są nieco bardziej suche niż przed koloryzacją, nie wpadaj w panikę. Istnieją sposoby, by pozbyć się tego niepożądanego uczucia suchości i sprawić, by włosy znów wyglądały i czuły się wspaniale.

Użyj nawilżającego szamponu i odżywki

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zadbać o swoje farbowane włosy, jest zainwestowanie w dobry szampon i odżywkę nawilżającą. Farba do włosów jest szkodliwa dla włosów, gdyż pozbawia je wielu naturalnych olejków.

Szampon i odżywka nawilżająca pomogą Ci pozbyć się niechcianego uczucia suchości, które towarzyszy farbowaniu włosów. Sprawią one również, że włosy znów będą wyglądać bardziej lśniąco i zdrowo. Możesz także raz lub dwa razy w tygodniu zastosować maskę leczniczą, która zapewni włosom natychmiastowe nawilżenie. Jeżeli jednak niedawno farbowałaś włosy, najlepiej jest stosować odżywki zawierające proteiny, gdyż pomogą one Twoim włosom wzmocnić się i naprawić.

Stosuj kurację na bazie protein

Jak już wspomnieliśmy, jeśli masz farbowane włosy, powinnaś zdecydować się na kurację na bazie protein. Pomoże ona Twoim włosom się naprawić, a jednocześnie sprawi, że będą mocniejsze i mniej podatne na łamanie. Możesz zastosować kurację przed umyciem włosów, lub zmieszać ją z szamponem lub odżywką. Kuracje są bardzo łatwe w użyciu, więc nie ma powodu, dla którego miałabyś ich nie stosować. Jeżeli obawiasz się, że Twoje farbowane włosy staną się zbyt ciężkie i nie do opanowania, możesz zdecydować się na lekkie produkty, takie jak odżywka bez spłukiwania. Odżywki bez spłukiwania są bardzo łatwe w użyciu i zapewniają włosom odżywienie, którego potrzebują, nie powodując przy tym przetłuszczenia.

Chroń swoje włosy olejkami

Kolejnym świetnym sposobem na zadbanie o swoje farbowane włosy jest stosowanie olejków. Istnieje wiele olejów, które możesz wykorzystać do ochrony swoich włosów i sprawić, by znów wyglądały i czuły się świetnie. Olej kokosowy, na przykład, jest świetną opcją. Jednak zanim zaczniesz stosować olej kokosowy na włosy, upewnij się, że nie zawiera on konserwantów, ponieważ mogą one sprawić, że włosy będą wyglądać i czuć się nieco bardziej tłuste.

Olej z awokado jest również bardzo korzystny dla włosów farbowanych. Sprawi, że będą one wyglądały na bardziej błyszczące i zdrowsze niż kiedykolwiek wcześniej. Olejki te możesz nakładać na włosy zarówno przed, jak i po umyciu ich szamponem, a także po nałożeniu odżywki. Najlepiej zdecydować się na lekki olejek, który łatwo się zmywa, np. oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia.